Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

centralny zamek a otwarte drzwi na oścież ?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • centralny zamek a otwarte drzwi na oścież ?

    Ziomal, to te Twoje 110KM chyba posnęły...
    Juhas
    Octavia Combi 1,9 tdi 110 KM, 2000 rok
    Suzuki RF 900 R, 145 KM, 1996 rok

  • #2
    centralny zamek a otwarte drzwi na oścież ?

    Sprawa dot. O1 2004r:
    Kilka dni temu w małym zamieszaniu zostawiłem otwarte tylne prawe drzwi na oścież i zamknąłem auto z pilota (w kluczyku).
    Rygielki poszły w dół i nie dostałem żadnej informacji że tylne drzwi są otwarte ! Fakt, że mam "milczący" tryb zamykania i otwierania auta z pilota i tylko przy otwieraniu miga kierunkowskazami.

    Czy przy takiej sytuacji nie powinny rygielki odbić do góry albo jakkolwiek zareagować przy zamykaniu kiedy drzwi zostają otwarte ?
    Sopel

    Octavia Combi TDI

    Komentarz


    • #3
      ja mam tak (O2), ze moge zamknąc samochód z otwartymi drzwiami\bagaznikiem, nie mam wtedy zadnych sygnałów, ze cos jest nie tak (oprócz kontrolki rzecz jasna) i wtedy jak zatrzasne drzwi\bagaznik - to są one zamkniete, wlasciwie stwierdzilem, ze to dosc wygodne czasem.
      saport techniczny baj DGW
      była BKD+DSG '05 120kkm
      była BXE '08 190kkm
      no i nie ma :-)

      Komentarz


      • #4
        Według instrukcji do O1 z 2006 centralny zamek ma działać dokładnie tak jak napisał szkoda, za wyjątkiem drzwi kierowcy które pozostaną otwarte (ma to zapobiegać zatrzaśnięciu kluczyków w środku).

        Komentarz


        • #5
          sopel, a czy jak zamknąłeś centralny to nie zauważyłeś że octa nie mrugnęłą kierunkami? po zamknięciu ostatnich otwartych drzwi mrugnie Ci na pożegnanie - Tak jest u mnie w OI.
          A6 Avant 1.9 TDI AVG - przedlift
          AR 156 SW 1.9 JTD 16V - półlift
          O1 Combi 1.6 MPI BFQ - polift
          -------------------------------------------------
          Dysponuję kasownikiem do poduszek VAG

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez sopel
            Kilka dni temu w małym zamieszaniu zostawiłem otwarte tylne prawe drzwi na oścież i zamknąłem auto z pilota (w kluczyku).
            Rygielki poszły w dół i nie dostałem żadnej informacji że tylne drzwi są otwarte ! Fakt, że mam "milczący" tryb zamykania i otwierania auta z pilota i tylko przy otwieraniu miga kierunkowskazami
            Sprawdź, czy działa Ci czujnik otwartych drzwi. Jak masz tylnie drzwi otwarte, to powinna się na szafie palić lampka...U mnie gdy mam nie domknięte lub otwarte jakieś drzwi jest sygnał drzwiękowy przy zamykaniu auta, mimo, że zamykam "milczącym" trybem :szeroki_usmiech

            Komentarz


            • #7
              no to może w takim razie być związane z moją wiecznie palącą się kontrolką otwartych drzwi (chyba bagażnika).
              Niestety u mnie nie daje sygnału jak u Ciebie arci9 i nigdy nie mruga kierunkami na pożegnanie jak u splawika. Ale chyba zacznę od naprawy mikrostyku w zamku bagażnika, a później będę dalej drążył temat...

              Dzięki !
              Sopel

              Octavia Combi TDI

              Komentarz


              • #8
                sopel, a alarmu nie posiadasz??
                O2FL RS | S2 | F2

                Komentarz


                • #9
                  W mojej przy niedomkniętych, bądź otwartych drzwiach centralny zamyka wszystko, ale kilkoma sygnałami dźwiękowymi woła "domknij mnie".
                  Ale posiadam nie Skodowski alarm. Siakiegoś defendera.

                  pzdr
                  OII ambientna sztuka

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez sopel
                    no to może w takim razie być związane z moją wiecznie palącą się kontrolką otwartych drzwi (chyba bagażnika).
                    Niestety u mnie nie daje sygnału jak u Ciebie arci9 i nigdy nie mruga kierunkami na pożegnanie jak u splawika. Ale chyba zacznę od naprawy mikrostyku w zamku bagażnika, a później będę dalej drążył temat...

                    Dzięki !
                    Ja mam uszkodzony mikrostyk drzwi przednich (mam już zamek, tylko muszę znaleźć czas na wymianę) i niestety muszę uważać na różne wariactwa, typu: Gdy otwieram auto a potem tylko drzwi kierowcy to jak innych nie otworzę albo nie wrzucę kluczyka do stacyjki to mi się zamknie...albo jak jak nie domknę drzwi kierowcy to niestety alarm mi nie powie, że mam je otwarte bo ich nie widzi :cry:

                    Komentarz


                    • #11
                      panowie najczęściej zamek fiksuje jak sa ułamane kable między dzrzwiami a budą samochodu w tym gumowym rękawie, yu juz nie jeden kolega z forum domnie dzwonił i dziękowął bo właśnie to było przyczyną. PZDR
                      [b]SPOT OLSZTYN ostatni piątek miesiąca godz.19.00 parking przed TP SA

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez jacq
                        W mojej przy niedomkniętych, bądź otwartych drzwiach centralny zamyka wszystko, ale kilkoma sygnałami dźwiękowymi woła "domknij mnie".
                        Ale posiadam nie Skodowski alarm. Siakiegoś defendera.

                        pzdr
                        Skąd wiesz jaki masz alarm u siebie ? Gdzie to można sprawdzić ?
                        Chciałbym włączyć tryb głośny bo teraz poza mruganiem kierunkami nie wydaje żadnych dźwięków.

                        PS. Jak można łatwo sprowokować włączenie alarmu (syreny) ? Chciałbym sprawdzić czy mój wogóle działa...
                        Sopel

                        Octavia Combi TDI

                        Komentarz


                        • #13
                          Chciałbym włączyć tryb głośny bo teraz poza mruganiem kierunkami nie wydaje żadnych dźwięków.

                          PS. Jak można łatwo sprowokować włączenie alarmu (syreny) ? Chciałbym sprawdzić czy mój wogóle działa...

                          U mnie tryb głośny włancza się przytrzymując około 1-2 sekundy równocześnie otwieranie i zamykanie na pilocie.I na odwrót.
                          Alarm sprowokujesz choćby z otwartej ręki klepiąc (jak dająć np klapsa )z wyczuciem w szybe drzwi.
                          1.6i ICE 2002


                          www.czystegroby.za.pl

                          Komentarz


                          • #14
                            witam!-
                            włączanie ciche (bez sygnału) lub włączenie głośne(z sygnałem) jest opcją programowalną prawie każdego alarmu, jeżeli jest zaprogramowany jako cichy, to nie pomorze naciskanie ani jednego ani dwóch przycisków, zawsze będzie zamykał i otwierał cicho, powiadomienie o niezamkniętych dzwiach nie będzie aktywne.

                            jeżeli zaprogramowany jest jako głośny, to przyciskając jeden przycisk zamknięcie i otwarcie będzie głośne, zamknąć i otwierać cicho, można przyciskając dwa przyciski razem, lub odwrotnie, tak samo jest przy powiadamianiu o nie zamkniętych dźwiach jeżeli opcja jest aktywna, a dźwi będą nie zamknięte, to będzie sygnalizował w każdym przypadku, oczywiście jeśli nie ma żadnej awari w zamkach i wszystkie styki działają prawidłowo,
                            w przeciwnym przypadku system "COMFORT" będzie lub morze robić różne psikusy, np:zamknie dzwi a opusci szyby, albo nie zamknie dźwi od kierowcy, lub po uzbrojeniu sie alarmu (około 20 sek) włączy się syrena itp.

                            pozdrówka
                            mając poduchy...nie zapominaj o pasach

                            Komentarz


                            • #15
                              [quote="zbychu"]witam!-
                              włączanie ciche (bez sygnału) lub włączenie głośne(z sygnałem) jest opcją programowalną prawie każdego alarmu, jeżeli jest zaprogramowany jako cichy, to nie pomorze naciskanie ani jednego ani dwóch przycisków, zawsze będzie zamykał i otwierał cicho, powiadomienie o niezamkniętych dzwiach nie będzie aktywne.

                              Jeżeli pisze że u mnie krótkotrwałe przyciśnięcie dwóch przycisków na pilocie włącza lub wyłącza tryb cichy to tak jest.
                              Wszzystko zależy od zamontowanego alarmu.
                              1.6i ICE 2002


                              www.czystegroby.za.pl

                              Komentarz


                              • #16
                                Czy więc standardowy alarm można przeprogramować na "tryb głośny" za pomocą VAG ?
                                Sopel

                                Octavia Combi TDI

                                Komentarz


                                • #17
                                  Nie wydaje mi się. Na programowanie alarmu powinieneś jechać do punktu serwisującego Twój alarm. Programowanie zabiera sekundę i jest (przynajmniej u mnie) gratis.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    czesc jestem nowy mam problem z moja octavia a mianowicie otwieraja mi sie szyby samoczynnie nie dziala sterowanie lusterkiem kierowcy i nie dziala zamek od strony kierowcy z pilota
                                    pomocy

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      piotrek00100, pewnie zawilgocona jest wtyczka w słupku ( ta między drzwiami a słupkiem A ) albo sam sterownik w drzwiach. Zdejmij gumowy przepust, wyjmij wtyczki i zobacz czy nie są zazielenione od nalotu.
                                      Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                                      Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        czesc jestem nowy mam problem z moja octavia a mianowicie otwieraja mi sie szyby samoczynnie
                                        pewnie słynny mikrostyk w zamku, miałem identycznie w Leonie

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          dzieki chlopaki zaraz sprawdze te kostki

                                          Komentarz

                                          POWRÓT NA GÓRĘ
                                          Pracuję...
                                          X